0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com

FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Bakımı

FM200 gazlı yangın söndürme sistemleri bakımı, FM200 gazı yangını kimyasal reaksiyonlari kirma ve isi enerjisini absorve etme özelligi ile yangınları söndürmektedir.Şayet asagidaki durumlardan en az biri varsa, FM200 gazlı söndürme sistemleri tavsiye edilir:Korunacak alanda bulunan malzemenin degeri ya da is devamliligi açisindan önemi, saniyeler içinde harekete geçecek bir yangin sistemi gerektiriyorsa.Sprinkler sistemi,korunacak alanda bulunan malzemeye zarar verecekse.Korunacak alanda insan bulunmaktaysa.Yangın sonrasi temizligi elimine edilmek isteniyorsa.Kolay dizayn ve kuruluma ihtiyaç varsa.Fm200, gazı ile korunacak hacim için NFPA 12 ve ISO 14520 standartlarında ve kurallarına göre  gereken gaz miktari hesaplanir, Gaz miktarina uygun Fm200 tüpü seçilir,Çapraz zonlu yangın algılama sitemi ile teçhiz edilen odada gereken noktalara FM200 bosaltma nozulları yerlestirilir,Duman dedektörlerinin aktive olmasi ile birlikte panelden FM200 sistemi solenoid vanasina akim gönderilir,Tüm fm200 gazı en fazla 10 saniye içinde korunan hacme bosaltilir.

Fm200 Gazlı Söndürme Sistemleri Bakımı

Renksizdir,kokusuzdur ve yalotkan bir söndürme ajanıdır.
Ozon yok etme kaysayısı sıfırdır, Atmosferik ömrü 31-42 yıldır.
Fiziksel olarak söndürme yapar.
Gaz boşalması sonrasi artik birakmaz, temizliğe ihtiyaç yoktur, Gaz atmosfere yayılır.
Insan bulunan mekanlarda güvenle kullanilabilir.
En yaygin kullanilan Halon 1301 alternatifidir.
Ekonomiktir.
Az yer kaplar.
Bosalma süresi 10 saniyedir.
 Fm200 Gazlı Sistem Bilesenleri
 Fm200 kimyasal ajani ile baslica dört bilesen ve bu bilesenlerin aksesuarlarindan olusmaktadir.
1. Fm-200 Bilesenleri : Fm200  gazının depolandigi silindir, silindir koruyucusu ve Fm200 tahliye  nozülünden olusur.
2. Kontrol Paneli : Sistemin beynidir, algılama sistemini ve ekipmanlarini görüntülemek, izlemek ve sistemi aktive etmek için kullanilir.
3. Algılama ve Uyarı Elemanları : Sistemdeki algılama dedektörleri ve aksesuarlari, sesli ve görsel uyari veren sirenler, sistemin göz ve kulak islevini yerine getiren dis ekipmanlaridir.
4. Tamamlayici Ekipmanlar : Uyarı levhalari,hortumlar,baglanti fittingleri, basinç manometreleri veya solenoid valf ve silindir valfini çalistirmak için gerekli  aktuatörden olusmaktadir.

FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Bakımı

Fm200, gazı ile korunacak hacim için NFPA 12 ve ISO 14520 standartlarında ve kurallarına göre  gereken gaz miktari hesaplanir,Gaz miktarina uygun Fm200 tüpü seçilir,Çapraz zonlu yangın algılama sitemi ile teçhiz edilen odada gereken noktalara FM200 bosaltma nozulları yerlestirilir,Duman dedektörlerinin aktive olmasi ile birlikte panelden FM200 sistemi solenoid vanasina akim gönderilir,Tüm fm200 gazı en fazla 10 saniye içinde korunan hacme bosaltilir.

Kullanildigi Yerler:

Bilgisayar, server odaları.
Telefon ve telekomünikasyon odaları.
Trafo ,janeratör ve güç dagitim odalari.
Elektrik dagitim odalari / merkezleri,
Degerli malzeme depolari.
Laboratuarlar.
Banka kasalari, Arşivler, Kütüphaneler.
Müzeler ve sanat galerileri
Türbinkabinleri v.b.  yerlerde Fm200 gazı güvenle kullanılabilir.
FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Bakımı